Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

Φίλαθλος υπέστη καρδιακή προσβολή σε αγώνα Γ' Εθνικής

Με τον χειρότερο τρόπο η πρεμιέρα του πρωταθλήματος.Κατά τη διάρκεια των σοβαρών επεισοδίων στον αγώνα Ηρόδοτος-ΕθνικόςΜε τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής την Κυριακή, καθώς στο παιχνίδι του Ηρόδοτου με τον Εθνικό υπήρξαν σοβαρά επεισόδια που είχαν ως αποτέλεσμα την διακοπή του αγώνα.

Συγκεκριμένα, στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ οι δύο ομάδες ήταν στο 0-0, φίλοι των γηπεδούχων κινήθηκαν επειλητικά προς τους Πειραιώτες, με τον διαιτητή να αποφασίζει να σταματήσει το ματς.

Για περίπου 20 λεπτά οι εξέδρες είχαν μετατραπεί σε πεδίο μάχης, όμως ένας ηλικιομένος φίλος του Εθνικού υπέστη, σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, καρδιακό επεισόδιο και οδηγήθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.